Skip to content

Czy allegro będzie na wyżynach giełdy?

Spis treści

Spółka jest na giełdzie od dwóch lat. Ich akcje spadły do historycznego minimum, a średnia cena docelowa od analityków implikuje wzrost kapitalizacji spółki o blisko 34 mld. To więcej niż warte są teraz PKN Orlen czy PKO BP. Kurs akcji Allegro, czołowego polskiego internetowego biura podróży, w ostatnich dniach znajduje się w trendzie spadkowym. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie (GPW) 12 października 2020 roku. W środę kurs akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (POGC) spadł poniżej 19,3 zł. Akcje znajdują się w trendzie spadkowym od czasu debiutu na warszawskiej giełdzie 3 grudnia, kiedy to wyceniono je na 43 zł, a na zamknięciu pierwszej sesji wzrosły do 70 zł. Silny trend wzrostowy, który nastąpił później, sprowadził ceny akcji o 80 proc. niżej od ich szczytu, który został osiągnięty w dniach po debiucie.

Grupa Allegro, największa polska firma e-commerce, wyceniana jest obecnie na 20 mld zł. Jednak akcje spółki od kilku miesięcy rosną i obecnie są warte o 65% więcej niż wynosi ich obecne notowanie. To czyni Allegro jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji na warszawskiej giełdzie. W środę akcje Allegro warte były po 27,6 zł; była to ich najwyższa cena od dwóch lat. Średnia cena docelowa ze wszystkich analizowanych przez nas rekomendacji wyniosła 32,5 zł (a mediana 31 zł). Jeśli cena akcji Allegro osiągnie ten poziom, spółka wzrośnie do wyceny 34 mld zł. Wycena Grupy Allegro wynosi obecnie 20 mld zł, co plasuje ją na szóstym miejscu na liście najcenniejszych krajowych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Na pierwszym miejscu jest Grupa Orlen z wyceną 33 mld zł, a za nią PGNiG z wartością 28 mld zł. Grupa PKN Orlen utrzymuje tę pozycję od momentu powstania w kwietniu 2015 roku. Drugie miejsce na liście zajmuje PKO BP warte 27 mld zł (tuż za nim Dino z wyceną 28 mld zł). Allegro zajmuje trzecie miejsce wśród krajowych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Gdy uwzględnimy firmy zagraniczne, sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej: w żadnym z nich nie ma żadnej polskiej firmy. Aby skontaktować się z Allegro, należy skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie Kontakt Allegro. Po wypełnieniu formularza otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Kolejnym krokiem jest wybranie tematu zapytania. Na koniec można wybrać preferowaną metodę kontaktu z obsługą Allegro: telefon lub czat online.

Allegro, największy marketplace internetowy w Europie Środkowej, odnotował kwartalny wzrost GMV w Polsce o 20%. Spółka podała również, że wzrost GMV przyspieszył w ujęciu kwartalnym. Spółka oczekuje, że w całym trzecim kwartale wzrost GMV rok do roku wyniesie ponad 20%.

1 Comment

  1. Tomek
    13 października 2022 @ 16:19

    Ależ jestem zaskoczony, że Allegro przeżywa taki kryzys na giełdzie. Myślę, że nastaną jeszcze lepsze czasy dla tej platformy.

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Tomek
    13 października 2022 @ 16:19

    Ależ jestem zaskoczony, że Allegro przeżywa taki kryzys na giełdzie. Myślę, że nastaną jeszcze lepsze czasy dla tej platformy.

Dodaj komentarz

Popularne wpisy